KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15851017
nr 1585 1017
Thure Wallner
(1888-1965), Sverige
Oljemålning, Fågel. Signerad. Olja på pannå, 23x18 cm, yttermått inklusive ram: 32x27 cm
Thure Wallner, född 1888, död 1965, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:42:39
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
- Klassiska
11 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska